We wtorek 15 czerwca grupa Smerfy i Biedronki wyruszyła na wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystycznego Państwa Zenobii i Mieczysława Lipińskich w  Przysieczy.

Przysiecz jest malowniczą wioską położoną nad trzema stawami i w 2003 roku wygrała konkurs, zdobywając tytuł najpiękniejszej wioski Opolszczyzny.

Podróż upłynęła nam bardzo szybko, a gdy tylko wjechaliśmy na posesję, gospodarze  powitali nas bardzo serdecznie.  Pan M. Lipiński od razu zapowiedział , że pierwszą atrakcją, która już  na nas czeka jest przejażdżka wozem taborowym zaprzężonym w dwa konie –  Teklę i Gerdę.

Wszyscy bardzo chętnie wsiedli do wozu i ruszyliśmy przed siebie. Podczas jazdy zwiedzaliśmy miejscowość i tutejszy las, a Pan Mieczysław z wielkim zamiłowaniem opowiadał i pokazywał nam różne ciekawe  miejsca i leśne okazy. Po długiej przejażdżce zaproszono nas na taras, z którego obserwowaliśmy tabun kucyków między innymi  rasy szetlandzkiej i walijskiej, następnie na nich mogliśmy jeździć. Później dzieci pobiegły  pobawić się  w  grodzie rycerskim i na placu zabaw, aż przyszedł czas na wspólny posiłek, który również został przygotowany dla nas przez gospodarzy. Kiełbaski z grilla chyba w tym dniu smakowały wszystkim lepiej niż zwykle, bo dzieci jadały je z wielkim smakiem. Zwiedziliśmy „ Mini Zoo”. Mieliśmy okazję  zobaczyć dziki, sarny, ptactwo ozdobne,  osła, kozy, pieski, koty i wiele innych zwierząt – łącznie około 20 różnych gatunków.

Wycieczka była finansowana z pieniędzy Rady Rodziców.