Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele dni.
Dzisiaj, 22 stycznia, w naszym przedszkolu odbył się Bal karnawałowy inny niż zwykle, ponieważ każda grupa bawiła się w swojej sali z powodu obostrzeń sanitarnych. Już od wejścia można było wyczuć niecodzienny nastrój. Panie nauczycielki przedszkola dołożyły wszelkich starań, by wystrój przedszkola wprowadził dzieci w radosny, bajkowy nastrój oraz zachęcał do wesołej zabawy.
Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Jedne dzieci wchodziły do sali już w swoich kostiumach, inne dźwigały je zapakowane w torby. Opowiadaniom, dyskusjom i wzajemnemu podziwianiu nie było końca. Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Dzieci, przebrane w barwne i pomysłowe stroje, bawiły się świetnie, muzyka i wodzireje (wychowawczynie grup) zachęcały je do tańców. Tańce były przeplatane zabawami, konkursami oraz zdjęciami. W trakcie zabawy mieliśmy również okazję do skosztowania słodkich poczęstunków - galaretki. Do domu dzieci wracały we wspaniałych humorach, dzieląc się z rodzicami swoimi przeżyciami. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok.